دلخوش: چرا واردات برنج دو برابر شده است
دلخوش: چرا واردات برنج دو برابر شده است

یک عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خواستار ورود مجلس به وضعیت برنج کاران و مشکلات کشاورزان شد و گفت: چرا وارادات برنج دو برایر شده است؟ اگر به وضعیت برنج کاران توجه نشود، دچار بحران می شویم.

به گزارش خزرفوری

 سیدکاظم دلخوش در تذکری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس گفت: ابتدا لازم است از رییس مجلس و هیات ریسه تشکر کنم که پیگیر برای حل مشکل کشاورزان به خصوص برنجکاران هستند.

وی با بیان اینکه برنج محصول استراتژیک کشور است، گفت: اکنون فصل کشت برنج است و کار کشاورزان آغاز شده است؛ قیمت آب کشاورزی و نهاده ها سه برایر و هزینه کارگر زیاد شده و در چنین شرایطی عملا برنج  کشاورز روی زمین مانده است؛ دولت در سفرهای استانی قول های متعددی داده اما برای استان های شمالی کاری نشده است.

نماینده صومعه سرا با بیان اینکه چرا واردات برنج افزایش پیدا کرده است، گفت: کشاورزان با این هزینه‌های کمرشکن مواجه هستند؛ نمایندگان استان گیلان و  سایر استان های شمالی نگران وضعیت موجود هستند که اگر برنامه ریزی نشود، این محصول استراتژیک نابود خواهد شد؛ از از رئیس مجلس می خواهم به دولت و وزارت حانه ها دستور پیگیری دهد؛ شما تیم برای پیگیری تشکیل دادید این موضوع را علنی کنید.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: بحث کشاورزان به ویژه در زمینه برنج و گندم از مشکلاتی است که به طور جدی پیگیری می کنیم.

انتهای پیام