صدور موافقت‌ نامه اصولی برای اجرای ۴۵ طرح تاسیسات گردشگری گیلان
صدور موافقت‌ نامه اصولی برای اجرای ۴۵ طرح تاسیسات گردشگری گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از صدور موافقت‌ نامه اصولی برای اجرای ۴۵ طرح گردشگری در گیلان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها برای ۵۱۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

به گزارش خزرفوری

ولی جهانی در گفت وگویی، از احداث تاسیسات گردشگری جدید در استان گیلان خبر داد و گفت: نشست کمیته‌ فنی بررسی و ارزیابی طرح‌های متقاضی سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد تاسیسات زیرساختی گردشگری در استان گیلان در دفتر معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان برگزار شد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود: در این نشست که با حضور اعضا برگزار شد، با بررسی ۷۱ طرح متقاضی، صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۴۵ طرح زیرساختی مورد موافقت قرار گرفت.

وی این طرح‌ها را شامل ۱۱ مجتمع گردشگری، پنج هتل، یک مهمانپذیر، ۱۷ اقامتگاه بوم‌گردی، ۶ اقامتگاه سنتی و پنج سفره خانه سنتی دانست و اضافه کرد: پیش‌بینی اولیه میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های مذکور مبلغی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال بوده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها مجموعا برای حدود ۵۱۰ نفر نیز اشتغال‌ ایجاد خواهد شد.

جهانی همچنین خاطرنشان کرد: از درخواست های مذکور ۹ پرونده مربوط به تغییر کاربری اراضی بوده که با توجه به ضوابط و مقررات جاری در کمیته یادشده با هشت پرونده مخالفت گردید و با تغییر کاربری یک پرونده به دلیل داشتن پروانه مسکونی و کاربری مسکونی در طرح هادی در سنوات گذشته موافقت به عمل آمد.

وی یادآور شد: ۶ عرصه ملی که از سوی امور اراضی معرفی و از طریق سرمایه گذاران پیگیری شد با موقعیت مکانی ۶ پرونده، موافقت و مقرر شد پس از اعلام قابلیت واگذاری عرصه از سوی منابع طبیعی کمیته‌ یاد شده و پس از بررسی اهلیت فنی و اهلیت اعتباری سرمایه گذار، نسبت به صدور موافقت اصولی اقدام گردد.

انتهای پیام