دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور با نماینده ولی فقیه در گیلان
دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور با نماینده ولی فقیه در گیلان

آیت الله فلاحتی: کمیته امداد امام خمینی، از نهاد‌های سرافراز کشور و مقبول عامه مردم است.

به گزارش خزرفوری

آیت الله رسول فلاحتی، در دیدار رییس کمیته امداد امام خمینی کشور، با حضور استاندار گیلان، این نهاد انقلابی را از نهاد‌های سرافراز و مقبول عامه مردم دانست و گفت: کمیته امداد امام خمینی که از افکار نورانی امام راحل نشأت گرفته، با فراهم آوردن شرایط ویژه برای افراد تحت پوشش، در راستای حفظ بنیان خانواده اقدامی ارزشمند کرده و گامی بزرگ برداشته است. 
امام جمعه رشت، بر اهمیت اقدامات فرهنگی در بخش‌های مختلف کمیته امداد امام خمینی هم تاکید کرد و افزود: بخش فرهنگی خانواده‌های تحت پوشش را نیز در کنار بخش اقتصادی و معیشتی باید مورد توجه قرار داد تا نهادینه شود.
وی حفظ حرمت افراد و خانواده‌ها را بسیار مهم برشمرد و گفت: می‌توان برای حفاظت و صیانت از مجموعه کمیته امداد و اهداف والای آن، از افراد نخبه و مسوولیت پذیر همین خانواده‌ها در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف خدمت در جایگاه‌های گوناگون بهره برد. رییس کمیته امداد امام خمینی کشور هم در این دیدار با اشاره به عملکرد مناسب این نهاد حمایتی در گیلان و ارائه گزارشی از اقدامات آن در حوزه‌های مختلف، از افزایش ۱۷ درصدی انواع کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ خبرداد و گفت: رقم کمک‌های مردمی از بیش از ٢۶١ میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰، به رغم ۳۰۷ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱، افزایش نشان می‌دهد. 
سید مرتضی بختیاری، به افزایش ۲۳۸ درصدی سهم اشتغال و ایجاد فرصت شغلی کمیته امداد امام خمینی گیلان هم در سال ۱۴۰۱ اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته امداد گیلان از موفق‌ترین ادارات کل کشور محسوب می‌شود که در سال ۱۴۰۱ برای ۲۰ هزار و ٣٠٩ نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.