گیلان در حج تمتع امسال ۵۴۰ زائر دارد
گیلان در حج تمتع امسال ۵۴۰ زائر دارد

مدیر حج و زیارت گیلان، با اشاره به اعزام ۵۴۰ زائر گیلانی حج تمتع به سرزمین وحی در قالب چهار کاروان، گفت: کاروان های گیلان مدینه قبل هستند و ۴۰ روز در کشور عربستان می مانند.

به گزارش خزرفوری

حسن فعال در گفت وگویی، با بیان اینکه در سال جاری ۵۴۰ زائر گیلانی به حج تمتع اعزام می شوند، اظهار کرد: این زائران در قالب چهار کاروان به سرزمین وحی می روند.

وی کاروان های گیلان را مدینه قبل دانست و افزود: زائران گیلانی ابتدا به مدینه منوره مشرف می شوند و سپس به مکه معظمه می روند.

مدیر حج و زیارت گیلان از ارسال صد درصد اطلاعات زائران برای صدور روادید خبر داد و تصریح کرد: مجوز اولیه برای کلیه زائران گیلانی صادر شده و طی روزهای آینده مابقی فرایند نیز انجام می شود.

فعال، زائران حج تمتع امسال را دارندگان فیش های تا پایان اسفندماه ۸۵ دانست و گفت: دارندگان فیش های سال ۸۶ برای اعزام در سال آینده فراخوان می شوند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای ستادی و عوامل اجرایی حج تمتع به مکه و مدینه، اضافه کرد: ۱۹ نفر از گیلان به عنوان عامل اجرایی چهار کاروان استان را همراهی می کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان هزینه حج تمتع امسال را ۱۲۰ تا ۱۲۹ میلیون تومان دانست و تاکید کرد: از امروز زائران گیلانی می توانند با مراجعه به شعب منتخب بانک عامل نسبت به دریافت سهمیه ارز ۵۰۰ دلاری خود اقدام کنند.

وی از برگزاری ۱۰ جلسه آموزشی و توجیهی برای زائران خبر داد و خاطرنشان کرد: داروهای ممنوعه به همه زائران ابلاغ شده و نسخه های انگلیسی را برای برخی از زائران تهیه کردیم. همچنین برای اولین بار کلیه اسناد و مدارک پزشکی حجاج را در سامانه حج اسکن کردیم تا شرایط جسمی زائران بررسی شود.

فعال، ۶۳ نفر از زائران گیلانی حج تمتع را از برادران اهل تسنن دانست و یادآور شد: مسن ترین زائر گیلانی ۹۳ سال سن و جوان ترین زائر گیلانی ۱۸ سال سن دارد.

مدیر حج و زیارت گیلان، همچنین ۶۷ درصد زائران استان را دارای سنین بالای ۶۰ سال دانست و گفت: امسال حداقل زمان حضور در کشور عربستان ۳۵ و حداکثر ۴۲ روز است و زائران گیلای پنج روز در مدینه و ۳۵ روز در مکه می مانند.

انتهای پیام