سلاح های پیشرفته ایران دشمن را وادار به عقب نشینی کرده است
سلاح های پیشرفته ایران دشمن را وادار به عقب نشینی کرده است

امام جمعه رشت گفت: جمهوری اسلامی امروز با داشتن موشک‌های دوربرد نقطه‌زن و سلاح‌های پیشرفته توانسته دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند تا جایی که جرات حمله نظامی به جامعه اسلامی را نداشته باشد.

به گزارش خزرفوری

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به اهمیت دفاع و ایستادگی در مقابل دشمنان تصریح کرد: همه فقها درباره جهاد دفاعی معتقدند «زمانی که دشمن به مسلمانان حمله کند، بر مسلمان واجب است که از خود دفاع کنند».

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی امروز با داشتن موشک‌های دوربرد نقطه‌زن و سلاح‌های پیشرفته توانسته دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند تا جایی که جرات حمله نظامی به جامعه اسلامی را نداشته باشد گفت: دشمن پس از ناامیدی در جنگ سخت، به جنگ نرم روی آورده و پدیده کشف حجاب‌ها نیز در راستای همان جنگ نرم است؛ البته دشمنان در این زمینه هم وادار به عقب‌نشینی خواهند شد.

امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه مردم ایران در جهان و هوشمندانه عمل کردن مردم ایران در تصمیم‌گیری‌ها افزود: رمز ماندگاری انقلاب و رویش‌های جدید مردمی انقلاب، همین فهم عمیق و بصیرت بالای مردم است که امام(ره) به ملت داد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر نقش امام خمینی(ره) در افزایش قدرت جهان‌بینی مردم ایران بیان کرد: جمهوری اسلامی و ملت ایران توانستند قدرت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را در ایران ساقط کنند و این موفقیت و انقلاب اسلامی نتیجه هجرت امام رضا(ع) و معارف ترویج یافته توسط آن حضرت بود و دیگر این ملت زیر بار هیچ ظلمی نخواهد رفت.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان سیاست خارجی و تاکیدات ایشان پیرامون سه مسئله حکمت، عزت و مصلحت، خاطرنشان کرد: توجه به اصل عزت در دیپلماسی، به معنای دوری جستن از التماس در روابط بین‌الملل و تکیه بر اصول و ارزش‌های ملت ایران است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه برخی دولت‌های بعد از انقلاب به خاطر عدم توجه به نکات مذکور، در روابط بین‌الملل ملتمسانه برخورد می‌کردند، افزود: توجه به اصل حکمت در دیپلماسی نیز به معنای تعامل خردمندانه و محاسبه شده همراه با قدرت و حکیمانه برخورد کردن در روابط اجتماعی و بین‌الملل است.

وی توجه به اصل مصلحت را به معنای انعطاف برای دور زدن مواضع سخت در دیپلماسی دانست و تاکید کرد: مصلحت این نیست که هرچه دشمنان گفتند بپذیریم، بلکه شناختن موارد انعطاف و کجا انعطاف به خرج دادن در این زمینه اهمیت دارد و حتی یک مدیر سیاسی در داخل کشور هم باید به این شرایط واقف و آگاه باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به جزئیات حق‌آبه ایران از هیرمند عنوان کرد: جنایاتی که رضاخان قلدر و پسرش علیه ملت ایران در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی مرتکب شدند بی‌سابقه بوده است؛ در آن زمان که رضاشاه بی‌سواد با کمک انگلیسی‌ها روی کار آمد، انگلیسی‌ها سعی کردند در ایران، عراق، افغانستان و ترکیه ساز و کارهایی ایجاد کنند و اولین کسی که سر تسلیم در مقابل انگلیسی‌ها و ساز و کار آنها فرود آورد، رضاشاه بود و در همان زمان، بخشی از اراضی کشورمان را به دیگر کشورها بخشید.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشت «ناامید» که اکنون در افغانستان است متعلق ایران بود، افزود: سدی به نام کمال‌خان نزدیک سیستان بود که منابع آبی در آنجا جمع‌آوری می‌شد؛ در دوره رضاشاه و به پیشنهاد انگلیسی‌ها، قراردادی نوشتند که براساس آن قرارداد، سالانه حجمی از این منابع آبی برای ایران و مابقی برای افغانستان باشد و حق ما را تقسیم کردند؛ در حالی که این ذخیره آبی حق ایران بود.

وی با بیان اینکه مردم سیستان در طول این سال‌ها، سختی‌های زیادی را به خاطر فقدان آب تحمل کردند، یادآور شد: پس از روی کار آمدن طالبان، رئیس جمهور ایران همواره به دادن حق‌آبه ایران تاکید کرد تا در بستر تعامل محقق شود لذا تعامل سازنده با همسایگان که در دولت فعلی رو به رشد است، همچنان مدنظر قرار دارد.

انتهای پیام