آتش سوزی سه هکتار از نیزارهای چمخاله خاموش شد
آتش سوزی سه هکتار از نیزارهای چمخاله خاموش شد

فرماندار لنگرود با اشاره به وقوع آتش سوزی در سه هکتار از نیزارهای چاف و چمخاله گفت: پس از ۲ ساعت و نیم تلاش، حریق را مهار کردیم

به گزارش خزرفوری

محمدرضا جلالی از مهار آتش سوزی در نیزارهای چاف و چمخاله خبر داد و اظهار کرد: از ساعت ۲۰ شامگاه گذشته شاهد وقوع آتش سوزی در نیزارهای نزدیک به منبع ۲۰۰۰ مترمکعبی آب و فاضلاب منطقه چاف و چمخاله بودیم.

وی با بیان اینکه این حریق سه هکتار از اراضی سه منطقه شامل جاده چمخاله، تپه و سلطانمرادی را در بر گرفته بود، افزود: واحد آتش نشانی شهرداری چاف و چمخاله با همکاری واحد آتش نشانی شهرداری لنگرود و گروه های مردمی و به کارگیری کلیه امکانات دولتی و بخش خصوصی مهار آتش را آغاز کردند.

فرماندار لنگرود با اشاره به صعب العبور بودن راه دسترسی به منطقه بحران، خاطرنشان کرد: نسبت به هموار کردن مسیر جهت ورود خودروهای آتش نشان اقدام شد و خوشبختانه پس از دو ساعت و نیم یعنی در ساعت ۲۲:۳۰ شاهد مهار آتش فراگیر و اطفای کامل آن بودیم.

جلالی ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه آتش نشانان، اضافه کرد: در یک اقدام منسجم و یکپارچه این آتش اطفا شد و از سرایت آن به مزارع برنج که در فصل برداشت قرار دارند، جلوگیری شد؛ از سرایت آتش به سیلوی آب و فاضلاب هم ممانعت کردیم و به غیر از آسیب دیدن نیزارها، خسارت خاصی گزارش نشده است.