بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر در گیلان
بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر در گیلان

اداره کل اطلاعات استان گیلان اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر را بازداشت کرد.

به گزارش خزرفوری

 روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان گیلان با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد.

باسمه تعالی

یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه ی اعضای آن بازداشت شدند.

این تیم تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه فعالیتهای ضدامنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا میباشد با شناسایی و گردآوردن دیگر افراد سابقه دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آنها در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستانهای استان کردستان بود که تمامی اعضای آن در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه دستگیر شدند.

دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده ی دوره‌ها مبالغ قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده اند. از نکات قابل تامل آن است که پولهای دریافتی از مبادی پیشگفته در پوشش کمک به خانواده ی آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده اما در عمل جز درصد اندکی، آنهم برای رعایت پوشش محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می باشد.

از دیگر فعالیت های ضدملی این گروه ارتباط مداوم و همکاری با شبکه ی تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می‌باشد. اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان ها و مکانهای مشخص شده و انجام رفتارهای هنجارشکن از آن صحنه ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال میکردند.

علاوه بر آن به طور سازماندهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته ( اعم از مرتبط یا غیر مرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آنها را به انتساب فوت افراد درگذشته به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک می کردند.

کلیه ی اقدامات ایذایی و ضد امنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.

روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان گیلان