گیلان سیزدهمین استان مرزی کشور به لحاظ وسعت است
گیلان سیزدهمین استان مرزی کشور به لحاظ وسعت است

به گزارش خزرفوری سرهنگ اصغر بازگیر در آیین معارفه فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی با بیان اینکه وسعت مرزهای ساحلی گیلان ۳۱۰ کیلومتر است، گفت: این وسعت از اهمیت ویژه‌ای در کشور برخوردار است. وی با اشاره به اینکه ۹ شهرستان ساحلی به طول ۳۱۰ کیلومتر از چابکسر تا لمیر تالش در حوزه پایگاه دریابانی بندرانزلی […]

به گزارش خزرفوری

سرهنگ اصغر بازگیر در آیین معارفه فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی با بیان اینکه وسعت مرزهای ساحلی گیلان ۳۱۰ کیلومتر است، گفت: این وسعت از اهمیت ویژه‌ای در کشور برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ۹ شهرستان ساحلی به طول ۳۱۰ کیلومتر از چابکسر تا لمیر تالش در حوزه پایگاه دریابانی بندرانزلی قرار دارند افزود: پایگاه دریابانی بندرانزلی با ۱۰ حوزه مسئولیتی که تحت پوشش دارد، یک دهم مرزهای گیلان را مدیریت می‌کند.

فرمانده مرزبانی گیلان به موقعیت استان گیلان به لحاظ سوق الجیشی و مرزی دروازه اوراسیا اشاره و اضافه کرد: این فرصت علاوه بر تمرکز بیشتر بر، ترانزیت دریایی منطقه بیانگر جایگاه مهم این حوزه برای سرمایه‌گذاری کشورهای چین و پاکستان و تلاش‌های هند برای دستیابی به بازارهای قفقاز و اروپا است.

سرهنگ اصغر بازگیر با اشاره به موفقیت‌های کسب شده ایران در حوزه دریا از جمله ناوگروه ۸۰ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ایران یکی از کشورهای تاثیر گذار بر منطقه است و ما بعنوان مرزبانان برای حراست از دریا و کنترل آب‌های سرزمینی در تعامل و همکاری با دیگر دستگاه‌ها از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم.

فرماندار انزلی هم در این مراسم امنیت را مرهون از خودگذشتگی شهدای جان برکف ایران اسلامی دانست و گفت: هدف امروز دشمنان تجزیه کشوراست و برای این هدف هزینه و برنامه ریزی کرده اند، اما این هدف دشمن هیچگاه عملی نخواهد شد.

محمد پورخوش سعادت به مشکلات اقتصادی و معیشت اشاره و تصریح کرد: همه ما برای رفع دغدغه‌های مردم و ایجاد امید در جامعه باید شبانه روز تلاش کنیم.

همچنین در این مراسم سرهنگ اسماعیل خود خروج تودیع و به جانشینی مرزبانی استان گیلان و سرهنگ مهدی عسگری به سمت فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی منصوب شدند.