رشت در حسرت یک سرویس بهداشتی معمولی!
رشت در حسرت یک سرویس بهداشتی معمولی!

به گزارش خزرفوری در خبرها آمده است که روز گذشته اولین سرویس بهداشتی هوشمند تبریز، با بودجه ۱٫۴ میلیارد تومانی افتتاح شده است. صرفه جویی اساسی در مصرف برق و آب، از بین رفتن کامل بوی بد و نامطبوع، کاهش خرابی تاسیسات آب و فاضلاب، حذف دستگیره و قفل دستی از سرویس بهداشتی، افزایش عمر […]

به گزارش خزرفوری

در خبرها آمده است که روز گذشته اولین سرویس بهداشتی هوشمند تبریز، با بودجه ۱٫۴ میلیارد تومانی افتتاح شده است. صرفه جویی اساسی در مصرف برق و آب، از بین رفتن کامل بوی بد و نامطبوع، کاهش خرابی تاسیسات آب و فاضلاب، حذف دستگیره و قفل دستی از سرویس بهداشتی، افزایش عمر مفید تاسیسات، نصب سنسورهای ضد سرقت در تجهیزات از قبیل شیرهای آب، اجرا بر اساس آخرین استانداردهای روز سرویس های بهداشتی از ویژگی های این سرویس بهداشتی است.

همه این‌ها در حالی است که سال‌هاست کلانشهر رشت حتی از افتتاح یک سرویس بهداشتی معمولی هم محروم بوده است.
تقریبا در اکثر نقاط مهم شهر به خصوص در مرکز شهر و پیاده‌راه فرهنگی شهرداری رشت، حتی یک سرویس بهداشتی هم پیدا نمی‌شود و اگر با مشکل فوری و جدی مواجه شوید، باید به فروشگاه‌ها یا مساجد پناه ببرید!

در اندک نقاطی از شهر هم که سرویس بهداشتی یافت می‌شود(همچون سرویس بهداشتی ابتدای لاکانی)، آنچنان بوی تعفن در فضا پخش است که فرار را بر قرار ترجیح می‌دهید!

همان‌گونه که ذکر شد، سرویس بهداشتی هوشمند و نه حتی معمولی در تبریز، با بودجه‌ نسبتا اندک ۱٫۴ میلیاردی افتتاح شده است و بهانه‌هایی همچون کمبود بودجه برای ساخت سرویس بهداشتی در رشت که بودجه سال جاری آن بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان است، پذیرفتنی نیست.

ناگفته نماند که نه تنها در رشت، بلکه در انزلی، لاهیجان و سایر شهرهای گیلان نیز، کمبود سرویس‌های بهداشتی مناسب، همواره مورد گلایه شهروندان و گردشگران بوده است.