پل هوایی تا آخر ماه به مناقصه گذاشته می‌شود و دو ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
پل هوایی تا آخر ماه به مناقصه گذاشته می‌شود و دو ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خزرفوری بسم الله الرحمن الرحیم ،عرض سلام خدمت جناب عزیزی و ممنون بابت وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.از وقتیکه به یاد دارم پل هوایی جانبازان به علت نداشتن نگهبان و دزدیده شدن قطعات در حالت نیمه تعطیل قرار داشته، بفرمایید شورای شهر از زمان روی کار آمدنش چه تمهیداتی را در […]

به گزارش خزرفوری

بسم الله الرحمن الرحیم ،عرض سلام خدمت جناب عزیزی و ممنون بابت وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.
از وقتیکه به یاد دارم پل هوایی جانبازان به علت نداشتن نگهبان و دزدیده شدن قطعات در حالت نیمه تعطیل قرار داشته، بفرمایید شورای شهر از زمان روی کار آمدنش چه تمهیداتی را در این خصوص اندیشیده است؟!
بسم الله الرحمن الرحیم، عرض ادب و احترام دارم، هفته‌ی وحدت را به شما و همه‌ی ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت و شیعیان عزیز و سنی‌های بزرگوار تبریک عرض می‌کنم، مقام معظم رهبری بحث وحدت بین مسلمانان را خیلی تاکید دارند زیرا دشمن همیشه از این عرصه سوءاستفاده کرده و تفرق بین مسلمانان رخنه کرده و وحدت تنها راهکار نجات مسلمانان از این فضای جهانی است که وجود دارد.
از این مقوله بگذریم، خواستیم این ایام بسیار پر برکت را تبریک بگیم به همشهریان عزیز، اما در خصوص پل هوایی جانبازان خب همانطور که مستحضرید ، یکی از سوالاتی که منجر به استیضاح جناب علوی شد بحث پل جانبازان و پل های دیگر شهر بود ، در همان زمان هم اشاره داشتم که اینها صرفا بهانه است و مباحث فنی هیچ‌گاه مطرح نبوده و صرفا مباحث حاشیه‌ای بودند که هزینه‌اش را مردم و نظام پرداخت کردند!
خب پل جانبازان از وقتیکه توفیق شد تا خادم مردم باشیم دغدغه‌ی مردم بود و تماس های متعدد زیادی گرفتند پیرامون این قضایا، این پل بصورت مناقصه‌ای در اختیار یک پیمانکار بود و قرارداد آن هم به مدت ده سال اعتبار داشت!
اسم پیمانکار را می‌دانید؟
دقیقا اسم ایشان را نمیدانم! اما آن پیمانکار هم به دلیل همان مباحثی که فرمودید یعنی دزدی شبانه قطعات و مشکلات فنی پیش آمده، قادر به ادامه‌ی همکاری نبود زیرا دزدی قطعات از مشکلات امنیتی بود و سوء مدیریت هم مزید بر علت شد تا اینکه ما بصورت جدی تذکراتی را هم در دوره‌ی جناب علوی و هم به جناب شوقی دادیم و بنده حداقل هر هفته به آقای شوقی تذکر می‌دادم و خواستار این بودم که یک بازه‌ی زمانی را برای رفع این ایرادات مشخص کنند!
جالبه که در دو سمت پل جانبازان، پل هوایی داریم و با بازگشایی مدارس بخاطر ترس از اتفاقاتی که امکان داشت در پل برای دانش آموزان و مردمی که تردد می‌کنند رخ بدهد پل بسته شده!
به این ترتیب پل هوایی موجود نیست و دانش آموزان مجبور هستند از عرض خیابان عبور کنند که بسیار خطرناک است و امیدوارم هیچ اتفاقی برای عابرین پیاده رخ ندهد و اگر هم اتفاقی افتاد کسانیکه بانی این قضیه هستند را نخواهیم بخشید!
اما اقدامات خوبی انجام گرفته و در جلسه‌ شنبه‌ای که با شهردار داشتیم، ایشان فرمودند برآورد هزینه کردیم که هزینه آن از سقف قرارداد شهرداری بیشتر بوده و باید به فراخوان عمومی برود و در مناقصه شرکت کند! قیمت فراتر از نرخ اختیارات شهردار است البته مبلغی که باید هزینه شود را نپرسیدم اما فکر می‌کنم در حدود ۳میلیارد برآورد شده باشد! و در یک بازه‌ی زمانی پنج ساله و قرار شد به پیمانکار واگذار کنند و پیمانکار فضای تبلیغاتی را در اختیار بگیرد و در ازای آن در طی پنج سال، کل خدمات و امکاناتی که پل لازم دارد برای استفاده شهروندان را به عهده گیرد!
قرار شد طی یک تا دو ماه آینده در مناقصه قرار بگیرد اما بنده واقعا ناراضی هستم و پیگیری های جدی در این خصوص انجام دادم و پیگیریهای لازم را انجام دادم و در جلسه‌ی دیروز گفتم اگر الان شما پیگیری‌های لازم را انجام بدهید آن حلاوت و شیرینی لازم را برای شهروندان ندارد،کار روتینی بود که باید زودتر از اینها انجام می‌شد!

منظور آقای رضویان از مشکل حقوقی چه بود؟
مشکل حقوقی با پیمانکار قبلی بوده و ما قرارداد داشتیم و در چهارچوب قرارداد باید تعیین تکلیف می‌شده و دادستانی دستور لازم را داده و مراحل حقوقیش را طی می‌‌کند و کاری به کار ما ندارد و با پیمانکار جدید می‌توانیم قرارداد ببندیم و مشکل خاصی هم ندارد!

با توجه به توضیحاتی که دادین بنظر شما این مناقصه کی برگزار و چه زمانی می‌توانیم روی پل هوایی حساب باز کنیم که دیگر چنین مشکلاتی پیش نیاید!؟
آقای شهردار در جلسه علنی دیروز شورای شهر توضیح دادند که فراخوانش را ان‌شاءالله تا پایین مهر ماه انجام می‌دهند و امیدوارم تا آبان ماه این اتفاق مبارک بیافته!
یعنی در آبان ماه به بهره‌برداری می‌رسد؟
ان‌شاءالله تمام سعی خودمان رو می‌کنیم تا این اتفاق در آبان ماه بیافتد.

ممنون از توضیحاتی که دادین و امیدوارم در انجام وظیفه‌‌ای که دارین موفق باشین.