طی دو سال گذشته تولید زباله در سیاهکل ۵۰ درصد کاهش داشته است
طی دو سال گذشته تولید زباله در سیاهکل ۵۰ درصد کاهش داشته است

به گزارش خزرفوری نشست مدیریت پسماند به میزبانی استانداری و به ریاست دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان برگزار شد.  کمیل لاهوتی شهردار سیاهکل در این نشست ضمن ارائه کلیپ گزارش عملکرد حوزه پسماند گفت : اهمیت آموزش و فرهنگ سازی مقوله مهم تفکیک زباله از مبدأ یکی از مهم ترین مسائلی است که در مجموعه […]

به گزارش خزرفوری

نشست مدیریت پسماند به میزبانی استانداری و به ریاست دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان برگزار شد.

 کمیل لاهوتی شهردار سیاهکل در این نشست ضمن ارائه کلیپ گزارش عملکرد حوزه پسماند گفت : اهمیت آموزش و فرهنگ سازی مقوله مهم تفکیک زباله از مبدأ یکی از مهم ترین مسائلی است که در مجموعه شهرداری سیاهکل دنبال می‌شود و با توجه به تأکیدات استاندار محترم این آموزش‌ها با همکاری فرمانداری و اداره آموزش و پرورش از مدارس آغاز شده است .

وی افزود : در راستای فرهنگ سازی و آموزش تعداد ۱۰ هزار کتاب داستان با موضوع تفکیک زباله به دو زبان فارسی و لاتین تهیه شده که در اختیار کودکان عزیز شهر قرار گرفت تا نماینده شهرداری در خانه هایشان باشند و به امر تفکیک زباله کمک کنند .

شهردار سیاهکل اظهار داشت : جهت رفاه حال شهروندان محترم نرم افزار و یا اپلیکیشن بهروب آماده نصب بر روی تلفن های همراه شده و خانواده ها میتوانند بعد از جمع آوری زباله های خشک در کمترین زمان ممکن عوامل شهرداری را جهت دریافت مطلع نمایند.

مهندس لاهوتی افزود : دعوت از گروه های مردم نهاد ، تشکیل کارگروه تخصصی پسماند ، فضاسازی های محیطی ، آموزش شهروندان در محافل و جشن ها ، برگزاری همایش های جمع آوری زباله و ده ها برنامه دیگر از جمله اقدامات شهرداری سیاهکل جهت کاهش تولید زباله و ترویج فرهنگ تفکیک از مبدأ می باشد .

شهردار سیاهکل ضمن ارائه چند راهکار جهت کاهش تولید زباله گفت : در شهر سیاهکل طبق آمار میزان تولید سرانه زباله شهری در روزهای عادی به ازای هر نفر ۵۰۱ گرم زباله تولید میشود که ۳۷/۲ درصد از سرانه کشوری کمتر است .

وی در پایان ضمن تشکر از شهروندان و عوامل شهرداری سیاهکل گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و همراهی ویژه مردم ، طی دو سال گذشته تولید زباله در سیاهکل ۵۰ درصد کاهش داشته و با اقدامات نوآورانه به دنبال آن هستیم تا شهر سیاهکل بزودی بعنوان شهر سبز برگزیده شود .