اغفال دختران بسکتبالیست ایران به بهانه استعدادیابی و سواستفاده از عکس و فیلم آن ها!
اغفال دختران بسکتبالیست ایران به بهانه استعدادیابی و سواستفاده از عکس و فیلم آن ها!

به گزارش خزرفوری ورزش جزئی از جامعه است و همان طور که ناهنجاری درون ورزش وجود دارد خارج از آن هم اتفاق می‌افتد. موارد و سوء استفاده‌های غیر اخلاقی در رشته‌های مختلف دیده شده و این بار در ورزش دانشگاهی و فرهیخته بسکتبال شاهد آن هستیم. مدتی پیش چند تن از دختران بسکتبالیست اعلام کردند […]

به گزارش خزرفوری

ورزش جزئی از جامعه است و همان طور که ناهنجاری درون ورزش وجود دارد خارج از آن هم اتفاق می‌افتد. موارد و سوء استفاده‌های غیر اخلاقی در رشته‌های مختلف دیده شده و این بار در ورزش دانشگاهی و فرهیخته بسکتبال شاهد آن هستیم.

مدتی پیش چند تن از دختران بسکتبالیست اعلام کردند فردی به آنها پیام داده و با نشان دادن مدرک جعلی مربیگری و همچنین مدرک جعلی عضویت در کمیته استعدادیابی فدراسیون از ورزشکاران دختر می‌خواهد به بهانه استعدادیابی، فیلم و عکس خود را برای شخص مذکور بفرستند تا به اصلاح تست رفلکس بدنی انجام دهد که برخی از دختران عکس خود را فرستادند برخی دیگر هم از این کار اجتناب کردند.

 
 این موضوع به جایی کشیده شده که اخیرا حتی یک پیج آکادمی بسکتبال که البته نام مشخصی ندارد اما خود را در لیگ زنان به عنوان اولین‌ها معرفی می‌کند چنین درخواست مشابهی را از بازیکنان دختر داشته و به نظر می‌رسد یک باند پشت این مورد غیر اخلاقی وجود داشته باشد.

فدراسیون هم تاکنون واکنشی نسبت به این مسئله مهم نشان نداده است. با توجه به این که خیلی از دختران کم سن و سال در معرض خطر قرار دارند انتظار می‌رود فدراسیون بسکتبال به عنوان متولی این رشته هر چه زودتر این موضوع پر اهمیت را اطلاع رسانی کند.

یکی از مربیان زنان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جِی پلاس، در این باره گفت: بعد از لیگ دسته دو سال گذشته که برگشتیم به یک تعداد از بازیکنان من به فاصله یکی دو شب پیام دادند که “شما بازیکن آزاد هستید و بیایید برای تیم ما بازی کنید؛ من تهران هستم و برای شما همه امکانات را فراهم می‌کنم و مبلغی هم پرداخت می‌شود”. بازیکنان من ۱۶ ساله بودند اما خدا را شکر به من اطلاع دادند در غیر اینصورت با توجه به این که اولین بار بود وارد تورنمنت مهم شده بودند و ذوق داشتند اتفاق بدی برای آنها رخ می‌داد.

او افزود: شخص پیام دهنده کارت مربیگری و همچنین کارت عضویت جعلی در کمیته استعدادیای فدراسیون به بچه‌ها نشان می‌داد و پروفایل خود را نیز مدام تغییر می‌داد؛ زمانی که عکس پروفایل را به من نشان دادند گفتم این تیم برای مشهد است و تهران نیست از طرفی بازیکنان آن دیگر بازی نمی‌کنند. ما پیگیری کردیم اما ادامه دار نبود تا این که یکی از خبرنگاران در پیج اینستاگرام خود پیام‌های مشابه که برای بازیکنان مختلف آمده بود را اطلاع رسانی کرد و من هم اعلام کردم برای تیم ما هم چنین اتفاقی رخ داده است.

او در خصوص سکوت فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: شاید تا کنون کسی به فدراسیون اطلاع رسانی نکرده اما اکنون که شما خبرنگاران دست به کار شده‌اید حتما اقدام خواهند کرد. قطعا کسی که می‌گوید عضو کمیته استعدادیابی فدراسیون است با چنین سمت مهمی کارهای بی شرمانه‌ای شاید انجام بدهد. امیدوارم با تلاش‌های رسانه فدراسیون هم اطلاعیه‌ای بدهد تا دختران ورزشکار گول نخورند.