ولخرجی های ۳ میلیارد تومانی سفر استاندار و هیات همراه در روسیه!
ولخرجی های ۳ میلیارد تومانی سفر استاندار و هیات همراه در روسیه!

به گزارش خزرفوری سفر پرحاشیه و پرحرف و حدیث استاندار گیلان و هیات همراه به روسیه در حالی به پایان رسید که پس از چندین و چند هفته همچنان خبری از شفاف سازی در خصوص هزینه های این سفر و منابع مالی آن منتشر نشده است. از همان ابتدا، حضور برخی افراد نامرتبط در هیات […]

به گزارش خزرفوری

سفر پرحاشیه و پرحرف و حدیث استاندار گیلان و هیات همراه به روسیه در حالی به پایان رسید که پس از چندین و چند هفته همچنان خبری از شفاف سازی در خصوص هزینه های این سفر و منابع مالی آن منتشر نشده است.

از همان ابتدا، حضور برخی افراد نامرتبط در هیات عریض و طویل استاندار و افراد پرتعداد از استان در این سفر، با موج انتقادات صاحب‌نظران و رسانه‌ها روبرو شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه ها واقعا چه ضرورتی داشته که فقط ۸ نفر که نیمی از دولتی های این سفر محسوب می شوند از مدیران و کارمندان استانداری راهی این سفر شوند، افرادی که بیشترشان از حلقه رودسری های استانداری و همشهریان عباسی بودند.

اسناد رسیده به گیل خبر از هزینه کرد بیش از ۳ میلیارد تومانی در این سفر حکایت دارد که ظاهرا فقط یک نمونه آن، هزینه ۸ میلیونی برای نوش جان کردن خاویار است!

به نظر می‌رسد همچون سفرهای گذشته مقامات استان، این سفر نیز نه تنها در عمل، نتیجه ملموسی برای مردم گیلان نداشته است، بلکه هزینه‌های فراوانی را هم به جا گذاشته است.

همان گونه که پیشتر و در گزارش پیشین گیل خبر به آن اشاره شد، استانداری گیلان می‌بایست هرچه سریع‌تر هزینه‌های صرف شده در این سفر و منابع مالی آن را به صورت شفاف و روشن به اطلاع افکار عمومی برساند.

انتظار می‌رود قبل از آن که برخی افراد و یا رسانه‌ها که حتی ممکن است از روی عدم اطلاع صحیح و کافی، لیستی ناقص از مخارج این سفر منتشر کنند و باعث بی اعتمادی مردم شوند، خود استانداری گیلان به صورت صریح و مشخص، فهرست مخارج این سفر را منتشر نماید.

در حالی که این روزها اقشار مختلف جامعه تحت فشارها و مشکلات اقتصادی هستند و دولت سیزدهم نیز با شعار انقلابی‌گری و شفافیت و مبارزه با فساد به روی کار آمد، ضروری است علاوه بر انتشار فهرست مخارج، شفاف‌سازی در خصوص منابع مالی این هزینه‌ها نیز انجام شود که آیا هزینه سفر مدیران به خرج دولت بوده یا بخش خصوصی؟