حفاری براي کشف عتيقه در صومعه‌سرا
حفاری براي کشف عتيقه در صومعه‌سرا

فرمانده انتظامي صومعه‌سرا از دستگيري اعضاي باند 3 نفره حفاري غيرمجاز براي کشف اشياي عتيقه در يکي از روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ “امير وهاب‌‎زاده” در گفت‌وگویی با اعلام این خبر گغت: هرگونه حفاري و کاوش غيرمجاز براي به دست آوردن اموال تاريخي و آثار باستاني ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد مي‌شود.

وي در ادامه با بيان اينکه در پي دريافت خبري مبني بر حفاري غيرمجاز در يکي از روستاهاي بخش تولم، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس قرار گرفت، افزود: ماموران انتظامي با انجام تحقيقات نامحسوس و اطمينان از صحت موضوع به آدرس محل مورد نظر اعزام و ۳ نفر را حين حفاري غيرمجاز براي کشف اشياي عتيقه شناسايي و دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به اينكه اين افراد گودالي به قطر يك متر و عمق يک متر و ۵۰ سانت حفر کرده‌ بودند، گفت: متهمان ۴۳، ۴۸ و ۵۷ ساله پس از تشکيل پرونده به منظور سير مراحل قانوني در اختيار مرجع قضائي قرار گرفتند.

اين مقام انتظامي در پايان با تقدير از همکاري خوب مردم با پليس از شهروندان خواست، هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با سودجويان و غارتگران آثار باستاني را به مرکز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ اطلاع دهند.

  • منبع خبر : https://borna.news/008btC