افتتاح بندر گردشگری چمخاله و بهره برداری از ۱۱۵ پروژه شهرستان لنگرود در دهه فجر
افتتاح بندر گردشگری چمخاله و بهره برداری از ۱۱۵ پروژه شهرستان لنگرود در دهه فجر

فرماندار لنگرود، از افتتاح ۱۱۵ پروژه در سطح شهرستان لنگرود هم زمان با ایام الله دهه فجر خبر داد که توسط ۱۷ دستگاه اجرایی عملیاتی شده و تاکید کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری بوده و برای ۵۰۰ نفر اشتغال دائم ایجاد می‌کند.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ محمدرضا جلالی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران فصل جدیدی را در تاریخ معاصر ایجاد کرد، گفت: امروز وظیفه ماست که رمز پایداری و مانایی این انقلاب دینی و مردمی را بشناسیم و در مسیر استمرار و تعالی آن گام برداریم.

وی با اشاره به نقش تاریخی امام خمینی (ره) و مجاهدین راه انقلاب در آغاز این حرکت نورانی، افزود: انقلاب اسلامی ما مبتنی بر دین و آموزه‌های اسلامی و قرآنی است و می‌خواهد زمینه ساز عصر ظهور و اتصال به حکومت جهانی عدالت گستر باشد.

فرماندار لنگرود با تاکید بر لزوم شناسایی جایگاه شخصیتی و تاریخی امام راحل در ایجاد و مدیریت حرکت انقلاب، تصریح کرد: علاوه بر آشنایی با مبانی شکل گیری انقلاب اسلامی، باید شناخت درستی نسبت به غرب سکولار داشته باشیم. در واقع آشنایی با مکتب امام خمینی (ره) می‌تواند شناخت جامعی را نسبت به مسیر انقلاب و رسیدن به تمدن اسلامی ایجاد کند.

جلالی یکی از یادگاری‌های ارزشمند معمار کبیر انقلاب را مردم سالاری دینی دانست و یادآور شد: مردم سالاری دینی یکی از وجوه ممتاز جمهوری اسلامی بوده که در قانون اساسی ما متبلور شده است.

وی مردم سالاری دینی را مهمترین و بارزترین ویژگی انقلاب و نظام اسلامی بعد از قرن‌ها حکومت ظلم و استبداد در این کشور دانست و یادآور شد: ملت ایران با معجزه انقلاب اسلامی طعم مردم سالاری را چشیدند.

فرماندار لنگرود با اشاره به گذشت ۴۵ سال از عمر نورانی و با برکت انقلاب اسلامی و تلاش بی‌وقفه کارگزاران نظام برای رشد و بالندگی و اعتلای کشور، یادآور شد: برای اینکه این عزت و اقتدار و استقلال استمرار داشته باشد، باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات و استعدادهای درونی جهت رشد اقتصادی و اجتماعی کمک بگیریم و برای تحکیم موازین دینی و انقلابی تلاش کنیم تا منجر به تحقق تمدن اسلامی شود.

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح ۱۱۵ پروژه در سطح شهرستان لنگرود همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد که توسط ۱۷ دستگاه اجرایی عملیاتی شده و تاکید کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری بوده و برای ۵۰۰ نفر اشتغال دائم ایجاد می‌کند.

  • منبع خبر : https://gilkhabar.ir/493182