افتتاح ۲۸۷ پروژه شهرستان رودسر با اعتبار ۵۰۱ میلیارد تومان
افتتاح ۲۸۷ پروژه شهرستان رودسر با اعتبار ۵۰۱ میلیارد تومان

فرماندار رودسر گفت: همزمان با دومین روز از دهه فجر، 287 پروژه شهرستان رودسر با اعتباری بالغ بر 501 میلیارد تومان توسط استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ محمد حیدری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در این ایام مبارک، ۲۸۷ پروژه شهرستان رودسر با اعتباری بالغ بر ۵۰۱ میلیارد تومان از محل منابع ملی، استانی و سایر در سرفصل های متعددی نظیر صنعتی، خدمات شهری، توسعه روستایی، بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی، مخابرات، بوم گردی، توسعه و تقویت سیستم برق و روشنایی معابر، بهداشت و درمان و آب و کشاورزی به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به حضور استاندار گیلان در شهرستان رودسر و افتتاح پروژه های مذکور همزمان با دومین روز از دهه فجر، افزود: با افتتاح این ۲۸۷ پروژه برای ۲۰۳۶ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می شود و لذا شاهد تحول مهمی در شهرستان هم در بخش اشتغال و هم در حوزه های خدمات رسانی بوده ایم.

فرماندار رودسر از رشد ۷۷ درصدی اعتبارات پروژه های افتتاحی دهه فجر امسال در مقایسه با دهه فجر ۱۴۰۱ خبر داد و تصریح کرد: شاهد رشد ۱۶ درصدی در بخش اشتغال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

حیدری پروژه های دهه فجر را متعلق به مردم دانست و در جهت رضایتمندی آنان دانست و بیان کرد: در چارچوب برنامه ریزی های انجام شده در شهرستان تا پایان خردادماه ۱۴۰۳، شاهد تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل کمیته برنامه ریزی خواهیم بود که با حمایت های استاندار برای این اعتبار کارسازی خواهد شد و نتیجه آن، ارتقای شرایط عمومی شهرستان خواهد بود.

وی یکی از پروژه های مهم قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر امسال را یک پروژه پزشکی دانست و تاکید کرد: این پروژه توسط بخش خصوصی و با مشارکت بانک ها به مرحله تولید و بهره برداری رسیده؛ این کارخانه صنعتی ظرفیت تولید ۴۹۰ میلیون مورد انواع لوازم پزشکی را دارد.

فرماندار رودسر با اشاره به سرمایه گذاری قریب به ۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه مذکور و اشتغالزایی مستقیم برای ۸۰ نفر، تاکید کرد: با بهره برداری از این واحد تولیدی علاوه بر بی نیازی کشور از واردات ملزومات پزشکی و جلوگیری از خروج ارز، زمینه صادرات و ارزآوری را فراهم خواهیم کرد.

  • منبع خبر : https://gilkhabar.ir/493240