سربازان در اولویت استخدام مشخص شدند
سربازان در اولویت استخدام مشخص شدند

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: سربازانی که در مسابقات مهارتی رتبه برتر را به دست آوردند در اولویت استخدام هستند.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش صداوسیما،امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در حاشیه مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: سربازانی که در مسابقات مهارتی رتبه برتر را به دست آوردند در اولویت استخدامِ نیرو‌های مسلح، سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعیت هلال احمر قرار دارند.


وی با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیرو‌های مسلح از سال ۱۳۹۶ بیان کرد: در عرصه اجتماعی اگر همه به دنبال فراگیری مهارت باشند و مهارت‌آموزی برای تک‌تک افراد نهادینه شود، نرخ بیکاری کاهش می‌یابد و جامعه به سوی رفاه فرهنگی و اجتماعی پیش می‌رود.

جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، مهارت آموزی به افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند محدود نمی‌شود تاکید کرد: مهارت، پُلی بین دانش و عمل است، یعنی دانش و ادوخته ما به واسطه مهارت به میدان عمل می‌آید؛ پس افرادی که در دانشگاه‌ها در سطوح عالی هم تحصیل کرده اند، نیاز به مهارت آموزی دارند.

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده گفت: از آنجایی که سهم مهارت در دانشگاه‌ها کم است، ستاد کل نیرو‌های مسلح به دنبال آن است که مهارت آموزی در دانشگاه‌ها نهادینه شود و سهم مهارت بالا برود.

  • منبع خبر : https://gilkhabar.ir/493324