لیست نهایی داوطلبان تاییدصلاحیت شده در گیلان مشخص شد +اسامی کامل
لیست نهایی داوطلبان تاییدصلاحیت شده در گیلان مشخص شد +اسامی کامل

به گزارش خزرفوری خزرفوری/ آخرین لیست تاییدصلاحیت شدگان در استان گیلان از سوی شورای نگهبان مشخص شد و با تاییدصلاحیت ۴ نفر دیگر، مجموع داوطلبان یازده حوزه انتخابیه گیلان به ۴۴۵ نفر رسید. با تاییدصلاحیت احمد دنیامالی، نماینده مردم بندرانزلی، هر ۱۳ نماینده فعلی گیلان تاییدصلاحیت شدند. شنیده ها حاکی از ردصلاحیت امیرحسین علوی، کاندیدای تاییدصلاحیت شده […]

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ آخرین لیست تاییدصلاحیت شدگان در استان گیلان از سوی شورای نگهبان مشخص شد و با تاییدصلاحیت ۴ نفر دیگر، مجموع داوطلبان یازده حوزه انتخابیه گیلان به ۴۴۵ نفر رسید.

با تاییدصلاحیت احمد دنیامالی، نماینده مردم بندرانزلی، هر ۱۳ نماینده فعلی گیلان تاییدصلاحیت شدند.

شنیده ها حاکی از ردصلاحیت امیرحسین علوی، کاندیدای تاییدصلاحیت شده رشت و خمام در آخرین لحظات است.

علوی، شهردار سابق رشت که در ابتدا در بررسی هیات اجرایی ردصلاحیت شده بود، توانسته بود تاییدصلاحیت خود را از سوی شورای نگهبان بدست آورد اما به نظر می‌رسد در آخرین لحظات تصمیم شورای نگهبان در خصوص وی تغییر کرده است.

یاسر دقیقی از رشت و حمید خوش سیرت از لاهیجان نیز از دیگر افراد تاییدصلاحیت شده‌ای بودند که در لیست نهایی تاییدصلاحیت شدگان قرار ندارند.

بدین ترتیب، برخی از نمایندگان ادوار گیلان از جمله حسن تامینی در رشت، محمدحسین قربانی در آستانه اشرفیه، ابوذر ندیمی در لاهیجان، محمدمهدی افتخاری در فومن، فرهاد دلق پوش در آستارا و… موفق به کسب تاییدصلاحیت و حضور در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نشدند.

جواد شفیعی ثابت، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان گفت: در پی اتمام مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ شورای محترم نگهبان طی ۵ مرحله اسامی تایید صلاحیت شدگان را به ستاد انتخابات ابلاغ کرد که در مجموع به تعداد ۴۴۵ نفر در یازده حوزه انتخابیه گیلان تائید صلاحیت و ۸۵ نفر عدم تائید شدند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: در مرحله آخر ۴ داوطلب جدید تائید صلاحیت شدند و ۵ نفر از حوزه های انتخابیه رشت-خمام و فومن-شفت و لاهیجان-سیاهکل هم که در مراحل قبل تایید صلاحیت آنها اعلام شده بود؛ با اعلام جدید شورای نگهبان به فهرست عدم تائیدها اضافه شدند.

جواد شفیعی ثابت سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان گفت: به طور میانگین برای هر کرسی مجلس در استان ۳۴ نفر به رقابت می پردازند که بیشترین تعداد داوطلب تایید شده در حوزه انتخابیه رشت و خمام به تعداد ۱۲۸ نفر و کمترین تعداد داوطلب در حوزه انتخابیه صومعه سرا با ۱۶ نفر می باشد.

دبیر ستاد انتخابات استان گیلان با تاکید بر قانونمداری نامزدها گفت: مهلت قانونی تبلیغات بمدت یک هفته و از سوم اسفند آغاز میشود و داوطلبین باید تا ۲۱ بهمن رئیس ستاد خود را به فرمانداری ها اعلام کرده و ضمن ثبت منابع تامین مالی هزینه های انتخاباتی در سامانه شفافیت، سامانه های مجازی تبلیغاتی خود را به فرمانداری رسما اعلام نمایند.

اسامی تائید صلاحیت شدگان جدید عبارتند از آقایان احمد دنیامالی(انزلی) و محمد بابایی و نادر رسولی(آستانه) و حسنی جوریابی(رشت)

  • منبع خبر : https://gilkhabar.ir/493394