فراخوان شناسایی و جذب سرمایه‌گذار برای دو پروژه در مجتمع بندری انزلی
فراخوان شناسایی و جذب سرمایه‌گذار برای دو پروژه در مجتمع بندری انزلی

مجتبی نظری، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از فراخوان شناسایی و جذب سرمایه گذار برای احداث و بهره برداری از مخازن روغن خام خوراکی و احداث مجتمع گردشگری دریایی در مجتمع بندری انزلی خبرداد.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از فراخوان شناسایی و جذب سرمایه گذار برای احداث و بهره برداری از مخازن روغن خام خوراکی و احداث مجتمع گردشگری دریایی در مجتمع بندری انزلی خبرداد.

مجتبی نظری با اعلام این خبر اظهار داشت: این اداره کل در نظر دارد به منظور احداث و بهره برداری از مخازن روغن خام خوراکی در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع و همچنین احداث مجتمع گردشگری دریایی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع پهنه آبی و ۲۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع خشکی را پس از انجام فراخوان و شناسایی شرکت‌های متقاضی و ارزیابی توان انجام کار مطابق معیارهای تعیین شده و ضوابط و فرآیندهای جذب سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی به سرمایه گذار منتخب واگذار نماید.

وی افزود: دو پروژه ذکر شده در قالب قراردادهای BOT خواهند بود.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان کرد: اداره امور اقتصادی و مناطق این اداره کل در ماه جاری از طریق انجام فراخوان و شناسایی شرکت‌های متقاضی و ارزیابی توان انجام کار نسبت به انتخاب سرمایه گذار مناسب جهت احداث و بهره برداری از سیلوی غلات اقدام کرد.

نظری ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت ۹ هزار متر مربع به سرمایه گذار واگذار خواهد شد و اکنون نیز در حال طی نمودن فرایند انعقاد قرارداد است.

لازم به ذکر است، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از ابتدای سال ۱۴۰۲ موفق به عقد دو تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در زمینه احداث مخازن روغن خام خوراکی در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع و همچنین احداث مجتمع ساخت و تعمیرات انواع شناورها در زمینی به مساحت ۶ هکتار نیز اقدام کرده است.